Творчість
Діяльність ДОБД направлена на обслуговування користувачів з певними обмеженими можливостями та дітей з інвалідністю: Особливу увагу працівники обласної книгозбірні приділяють роботі з дітьми з певними обмеженими можливостями та дітям з інвалідністю.Так, обласна бібліотека розпочала тісну співпрацю з реабілітаційним центром «Повір у себе», з Дитячим будинком «Центр опіки», з батьками дітей – аутистів за проєктом «Особлива дитина з майбутнім» за активної участі ГО «Маріупольська Спілка Молоді».
Деякі заходи проведені до Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями (відзначається 3 грудня): акція – десант «Улюблені герої в гостях у малюків», яку бібліотекарі відділу дитячого та сімейного читання провели для вихованців з Лівобережного районного центру соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю. Діти здійснили подорож до країни Книжок. По дорозі вони потрапили у «Ліс загадок» і успішно впорались с завданням, побували на галявині «Дивовижних казок» і стали героями казки І. Франка «Ріпка», зустріли Бабу-Ягу і пограли з нею у веселі ігри. У Книжковій державі малечу чекала чарівна Книга, яка розповіла про прекрасний світ книжкових мандрівок, познайомила з правилами користування книгою і запросила дітей в гості до бібліотеки. Королева книг дуже сподобалась дітлахам, і вони з задоволенням та радістю подарували їй віршики.
До Міжнародного дня людей з інвалідністю пройшло свято «Передай добро по колу». Цим заходом обласна бібліотека розпочала співпрацю з молодіжним інтеграційним рухом «Альфа». Спільно з ними було організовано свято «Не втрачай надії» для дітей з інвалідністю. Веселощі, танці та щасливі дитячі посмішки стали нагородою як батькам так і працівникам бібліотек, а також клоунові Тюбикові та клоунесі Кляксі, які були активними учасниками свята та стали справжніми улюбленцями дітвори .
Обласна бібліотека почала співпрацю з Обласним дитячим кістково-туберкульозним санаторієм (ОДКТС). У лікувально-профілактичному закладі знаходяться на стаціонарному лікуванні діти від 3 до 18 років. Під час перебування у санаторії діти та підлітки поєднують лікувальні процедури та навчання, а обласна бібліотека взялася допомогти дітям більш змістовно та весело проводити своє дозвілля. Так, протягом року бібліотекарі відвідали заклад 19 разів, для дітей та підлітків були проведені: літературна естафета «Казка - підказка», читацький батл «Книжковий світ фентезі», віртуальний квест «Навколосвітня подорож», ранок «Мовні цікавинки», літературна гра «Казкова Європа», калейдоскоп знань «Світ навколо нас», цикл тренінгів для підлітків «Як стати лідером» та інші.
Всіма вище описаними заходами бібліотекарі обласної бібліотеки мають за мету привернути увагу громадськості до проблем дітей, які мають інвалідність. Показати, що не дивлячись ні на що, вони повинні і можуть бути такими ж активними, цікавими, талановитими і соціально адаптованими, як і їх однолітки. I підтвердження тому – наші численні заходи, які проводяться в ДОБД, так і поза її межами для діток, які в силу певних обставин не можуть відвідати книгозбірню. Наші основні завдання проводячи подібні заходи - підтримати цих діток і допомогти їм проявити свої безмежні таланти, бо кожна людина має право на щасливе дитинство, незалежно від обставин. Тож продовжуємо роботу з цього напрямку та плануємо нові цікаві заходи саме для цієї вразливої категорії наших користувачів.