Конкурси

Я - майбутнє Донеччини - 2024

Друзі! Донецька обласна бібліотека для дітей запрошує взяти участь у конкурсі серед юних читачів; "Я – МАЙБУТНЄ ДОНЕЧЧИНИ; – 2024".

До участі у Конкурсі запрошуються діти з Донецької області віком:

 • читачі-учні (вихованці) 9-12 років;
 • читачі-учні (вихованці) 13-18 років.

На конкурс приймаються прозові та поетичні твори у трьох номінаціях:

 • «Моя мрія»;
 • «Думи про патріота»;
 • «Мій рідний краю – славлю я тебе!».

Реєстрація на конкурс та відправлення конкурсних робіт (творів) відбувається виключно електронному форматі, шляхом заповнення заявки через Гуглформу за посиланням:https://forms.gle/ttrYcEnxJbMs2XYG8.

Детальні умови конкурсу та вимоги до творчих робіт дивіться у Положенні

За новинами та перебігом конкурсу слідкуйте на нашій сторінці у Фейсбук.

Image

Конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича 2023

Розпочато прийом творів на п’ятий щорічний Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!».


Конкурс засновано Організацією українських націоналістів та Жіночим товариством імені Ольги Басараб та Олени Теліги за підтримки Держкомтелерадіо. Його метою є утвердження історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості, формування та поширення духовних цінностей та пріоритетів – патріотизму, відданості справі державотворення, вшанування учасників українських національно-визвольних змагань нашого народу ХХ-ХХІ століть, в тому числі героїв московсько-української війни, розв’язаної росією у 2014 році.


Прийом творчих робіт на Конкурс триває до 1 липня 2022 року. До участі в Конкурсі запрошуються особи, яким виповнилося 15 років.


Конкурс поводиться у номінації «Художні твори». Приймаються нові оригінальні твори написані українською мовою про події та учасників національно-визвольного руху в Україні ХХ - ХХІ століть та волонтерів, добровольців, військовослужбовців, капеланів, медпрацівників, журналістів, які брали або беруть участь у московсько-українській війні, розв’язаній росією у 2014 році. Обсяг роботи не повинен перевищувати 50 сторінок у форматі Word (міжрядковий інтервал 1,5, шрифт Times New Roman, кегль 14).


Конкурсні роботи надсилаються за адресою: [email protected] Лист надсилається з поміткою «Конкурс, оргкомітет».


Положення Конкурсу: https://bit.ly/3FclZhP

Склад журі: https://bit.ly/3yr5sTa


За матеріалами Держкомтелерадіо

Фото: litcentr.in.ua

Image

Всеукраїнський конкурс плакатів до Всесвітнього Дня Землі «Майбутнє планети у наших руках!»

Всеукраїнський конкурс плакатів «Майбутнє планети у наших руках!» проводиться з метою формування життєвих екологічних компетентностей; застосування екологічних знань та навичок на практиці; виховання відповідальності за свої вчинки у природі; розкриття у творчості дітей прагнення до збереження екосистем, примноження ïx природних ресурсів. Організаторами Конкурсу є Національна бібліотека України для дітей, Громадська Організація «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей», Державна екологічна інспекція України, Національна спілка художників України. У Конкурсі беруть участь діти 6-18 років у 2-х вікових категоріях:

 • читачі-учні 1-5 класів;
 • читачі-учні 6-11 класів.

На Конкурс приймаються індивідуальні та колективні роботи, виконані виключно колективами творчих художніх студій та бібліотечних клубів за інтересами. Конкурс проводиться з 17 січня по 22 квітня 2022 року у три тури:

 • перший – з 17 січня по 28 лютого – на місцевому рівні;
 • другий – з 1 по 15 березня – на обласному рівні;
 • третій (підсумковий) – з 16 березня по 22 квітня – на загальнодержавному рівні в НБУ для дітей.

Учасники Конкурсу кожної вікової категорії готують плакат формату А3 у довільній графічній, живописній формах, виконаний будь-якими художніми засобами, який за змістом і жанром відповідає темі та містить авторське бачення щодо збереження природи на планеті, захисту нашого спільного дому – планети Земля.

Деталі проведення Конкурсу читайте у положенні.

За новинами і перебігом Конкурсу можна стежити на сторінках бібліотеки у Facebook, Instagram та Telegram.

Image

Обласний флешмоб #НЕЗАЛЕЖНА_УКРАЇНА: НАРОДЖЕНІ_ВІЛЬНИМИ

Image

Донецька обласна бібліотека для дітей запрошує бібліотеки Донеччини приєднатися до обласного флешмобу #НЕЗАЛЕЖНА_УКРАЇНА: НАРОДЖЕНІ_ВІЛЬНИМИ, який присвячений 30-річчю незалежності України.

У обласному флешмобі приймають участь мешканці Донецької області віком від 1 до 30 років (громадяни, народжені за часи незалежності України), які створюють відео-контент за наступними темами:

 • «Досягнення Донеччини, якими я пишаюсь»;
 • «Мій внесок у розвиток Донеччини» (особисті перемоги: літературні, спортивні, наукові, культурні тощо);
 • «Поетичне привітання» (авторські вірші до Дня Незалежності України);
 • «Лист побажання» (відео-звернення до донеччан майбутнього).

Створений контент учасники розміщують у мережі Facebook (група «Бібліотеки Донеччини») з хештегом #Народжені_вільними, протягом 30 днів з 26 липня до 24 серпня 2021 року.

У мешканців Донеччини є унікальна можливість висловити свою любов до рідної незалежної України, проявити неабиякі творчі здібності та об’єднатися завдяки величному святу. Чекаємо на ваші творчі ідеї!

Обласний конкурс «Я - майбутнє Донеччини - 2021»

У Донецькій обласній бібліотеці для дітей триває КОНКУРС СЕРЕД ЮНИХ ЧИТАЧІВ "Я - МАЙБУТНЄ ДОНЕЧЧИНИ". До участі у Конкурсі запрошуються діти з Донецької області віком:

 • читачі-учні (вихованці) 9-12 років;
 • читачі-учні (вихованці) 13-18 років.
Конкурс проводиться у трьох напрямках: поетичні, прозові твори та малюнки за наступними номінаціями: «Моя мрія», «Думи про патріота», «Мій рідний крає – славлю я тебе!».

Учасники Конкурсу готують роботу, яка має бути оформлена належним чином, за змістом і жанром відповідати темі авторського бачення майбутнього Донеччини.

Детальніше дивіться за посиланням.

За новинами і перебігом Конкурсу можна стежити на сторінках бібліотеки у Facebook, Instagram та Telegram.

Image

Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Незалежна і єдина — моя Україна!»

Image

30 років тому Україна стала незалежною суверенною державою. День незалежності виборювався століттями, упродовж яких формувалася українська нація зі своєю культурою та народом. З нагоди 30-річчя від Дня проголошення незалежності України Національна бібліотека України для дітей розпочинає Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Незалежна і єдина — моя Україна!». До участі запрошується кожна дитина з України, яка може проявити свій талант в одній із трьох категорій: малюнок; вишивка; аплікації.

Деталі проведення Конкурсу читайте у положенні.

Всеукраїнський конкурс дитячого екомалюнка «Книга і діти, екологія і світ»

Перший конкурс у цьому році оголошує Національна бібліотека України для дітей. Організаторами Всеукраїнського конкурсу дитячого екомалюнка «Книга і діти, екологія і світ» є Національна бібліотека України для дітей, Національна секція Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY (далі – IBBY UA), Благодійна організація «Фонд Миколи Томенка «Рідна країна», Державна екологічна інспекція України, ТОВ Видавництво «Ранок».

Детальніше про умови проведення та вимоги до участі читайте у положенні.

Image

Всеукраїнський конкурс «Лідер читання»

Image

В Донецькій обласні бібліотеці для дітей стартує ІІ тур Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання», який проводиться за ініціативи Національної бібліотеки України для дітей за сприянням Міністерства культури та інформаційної політики України, Української асоціації працівників бібліотек для дітей, Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY.

Детальніше про умови проведення та вимоги до участі читайте у положенні.

Міжнародний дитячий конкурс-єднання «НА ОДНІЙ ХВИЛІ»

Проводиться у рамках Міжнародного десятиліття зближення культур (2013-2022) за рішенням ООН із травня по листопад 2020 р. У Конкурсі беруть участь діти з України, ближнього зарубіжжя та країн Євросоюзу. Учасники Конкурсу готують плакат/малюнок зі слоганом, який має бути гарно оформленим, за змістом і жанром відповідати темі авторського бачення майбутнього своєї країни та миру у світі.

Конкурсні роботи готуються за такими напрямами:

 • Дитяча книга долає кордони;
 • Майбутнє нашої планети;
 • Моя країна на мапі світу;
 • Країна починається з тебе;
 • Про що мріють діти;
 • Діти за мир!

Організаторами конкурсу є: Національна бібліотека України для дітей, Національна секція Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY, ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей», Національна спілка художників України та благодійна організація «Благодійний фонд «Серце до серця» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України й Уповноваженого Верховної Ради.

Ознайомитися з положенням конкурсу можна тут: Завантажити

Image

Фотоконкурс «Вікі любить Землю»

Image

З 1 по 31 липня пройде українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю», присвяченого пам’яткам природи України. Переможці та найактивніші учасники отримають цінні призи, а найкращі конкурсні фото природи України будуть змагатися на міжнародному рівні.

Конкурс «Вікі любить Землю має на меті створення бази фото об’єктів природно-заповідного фонду на території України під вільною ліцензією для ілюстрування Вікіпедії та інших проектів, а також привернення уваги до стану навколишнього середовища. Участь у конкурсі можуть брати як професійні фотографи, так і любителі. Протягом липня всі охочі можуть подати світлини природних територій власного авторства, зроблені у будь-який період часу. Переможцями конкурсу стануть 10 учасників, які наберуть найбільше балів за фотографування пам`яток, що зазначені у конкурсних списках. Також будуть відзначені конкурсанти, що сфотографують найбільше пам'яток у кожному з 27 регіонів України. Переможці за кількісним внеском та автори найкращих світлин будуть відзначені цінними призами. Десять найкращих фото представлять Україну на міжнародному етапі.

Зробимо свій внесок до Вікіпедії та інших проектів!

Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2020»

Image

Шановні читачі, ми маємо для вас хорошу новину!

17 червня об 11:00 в Донецькій обласній бібліотеці для дітей відбудеться ІІІ обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2020» в режимі он-лайн конференції.

Учасники ІІІ етапу конкурсу – найкращі читачі Донецької області з Маріуполя, Слов’янська, Вугледару, Дружківки, Лиману, Курахове, Новоселідівської та Успенівської сільської бібліотеки. Вони вже стали Переможцями І і ІІ етапу Конкурсу, здобули звання «Суперчитач міста», «Суперчитач району» і будуть змагатися за звання «Суперчитач області». Та Переможець повинен бути тільки один. Бажаємо успіхів талановитим учасникам Конкурсу, захопленим читанням – справжнім книгоманам та запрошуємо всіх бажаючих подивитись он-лайн конференцію за посиланням.

Міжрегіональний конкурс дитячої листівки «Україна – це Європа»

«Донецька обласна бібліотека для дітей» спільно із Харківською ОБД проводить міжрегіональний конкурс дитячої листівки «Україна – це Європа».

Конкурс проводиться з метою налагодження на творчих засадах діалогу та дружніх стосунків між бібліотеками Донецької та Харківської областей та розвитку міжрегіонального культурного партнерства для читачів-дітей, що мешкають у цих регіонах. Учасники конкурсу повинні зробити паперову чи фотолистівку, яка за змістом відповідає темі конкурсу (докладніше з умовами конкурсу можна познайомитись за посиланням). Для підведення підсумків конкурсу відбудеться обмін роботами та їх презентація у співдружній бібліотеці, тобто журі із Донецької ОБД визначить переможців з Харківської області а журі з Харківської ОБД вибере переможців з Донеччини. Конкурс триватиме до 31 серпня 2020 року.

Закликаємо усіх юних донеччан до участі у конкурсі дитячої листівки!

Image

Обласний конкурс «Я - майбутнє Донеччини»

Image

«Донецька обласна бібліотека для дітей» розпочинає обласний конкурс «Я - майбутнє Донеччини», який стартує у червні 2020 року.

До участі у Конкурсі запрошуються юні читачи Донецької області 2-х вікових категорій:

 • читачі-учні (вихованці) 9-12 років;
 • читачі-учні (вихованці) 13-18 років.

Конкурс проводиться у трьох номінаціях: поетичні, прозові твори та малюнки. Учасники Конкурсу готують роботу, яка має бути оформлена належним чином, за змістом і жанром відповідати темі авторського бачення майбутнього Донеччини.

За результатами Конкурсу готується виставка творчих робіт (малюнків) та збірка прозових та поетичних творів. Конкурсні матеріали обласного туру (поетичні, прозові) надсилаються до головного організаційного комітету з поміткою «Конкурс «Я майбутнє Донеччини» до 01 жовтня 2020 року, за електронною адресою Оргкомітету [email protected] , до твору додається заявка-анкета (див. Положення).

Телефони для довідок: (0629) 34-80-01; 067-862-06-64 – Ірина Миколаївна, в.о. завідувача відділу науково-методичної роботи та бібліотечного маркетингу ДОБД.

Покажемо, що ми найкращі! Твори! Вигадуй! Пробуй!
Твоя Донецька обласна бібліотека для дітей!
Ознайомитися з положенням конкурсу можна тут: Завантажити

Всеукраїнський конкурс дитячого фотомалюнка «Мрійник року»

Image

Конкурс організовує і проводить Національна бібліотека України для дітей за підтримки Української асоціації працівників бібліотек для дітей та Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги (IBBY). Всеукраїнський конкурс дитячого фотомалюнка «Мрійник року» проводиться до Міжнародного дня захисту дітей, який відзначається щорічно 1 червня відповідно до Указу Президента України № 568/98 від 30 травня 1998 р.

Конкурс проводиться віртуально серед дітей до 18 років з усіх регіонів України за напрямом художньої творчості – «малюнок». Конкурсні роботи — це фотографії дитячого малюнку, зображеного у довільній живописній формі. Малюнок має відображати особисту мрію дитини і може бути виконаний олівцями, пастеллю, олійними, акварельними, акриловими фарбами чи гуашшю. Кожний учасник може подати на Конкурс лише одну роботу.

Фото малюнків повідомленням відправляються на сторінку Facebook Національної бібліотеки України для дітей. Надіслані фото можна переглянути та проголосувати за кращі у фотоальбомі «Мрійник року» за посиланням.

Покажемо, що ми найкращі! Твори! Вигадуй! Пробуй!
Твоя Донецька обласна бібліотека для дітей!
Ознайомитися з положенням конкурсу можна тут: Завантажити

Міжрегіональний конкурс дитячої листівки «Україна – це Європа»

Image

01 лютого 2020 року розпочався Міжрегіональний конкурс дитячої листівки «Україна – це Європа». У зв’язку з заходами щодо запобіганню поширення на території України коронавірусу COVID -19 конкурс продовжено до 31.08.2020.

З метою налагодження на творчих засадах діалогу між бібліотеками Донецької та Харківської областей та розвитку міжрегіонального культурного партнерства для читачів-дітей, що мешкають у Донецькій та Харківській областях проводиться Міжрегіональний Конкурс дитячої листівки «Україна – це Європа». Учасники конкурсу повинні зробити паперову чи фотолистівку, яка за змістом відповідає темі Конкурсу. Для підведення підсумків Конкурсу відбудеться обмін роботами та їх презентація у співдружній бібліотеці, тобто журі Конкурсу Донецької ОБД визначає переможців з Харківської області а журі Конкурсу Харківської ОБД визначає переможців з Донецької області.

Конкурс ще триває! У всіх читачів дитячих бібліотек Донецької області є можливість проявити свої творчі здібності та зробити чудову листівку за темою «Україна – це Європа».

Координатор Конкурсу у Донецькій області – Марченко Ірина Миколаївна, в.о. завідувача відділом науково-методичної роботи та бібліотечного маркетингу ДОБД.
Контактний телефон: (0629) 34-80-01, 067-86-20-664.

Покажемо, що ми найкращі! Твори! Вигадуй! Пробуй!
Твоя Донецька обласна бібліотека для дітей!
Ознайомитися з положенням конкурсу можна тут: Завантажити

Триває 16-й всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія» для учнів 6 – 7 класів

Основні етапи:
20 січня – 26 квітня 2020 року проведення конкурсу:
• 1 Етап конкурсу – до 21 лютого 2020 р.
• 2 Етап конкурсу – до 12 березня 2020 р.
• 3 Етап конкурсу – перенесено до закінчення карантину.

Фінальна частина – нагородження переможців на Дитячий форум – фестиваль дитячого читання «Книгоманія»

УВАГА! Прийом заявок на участь у першому етапі «Книгоманії 2020» завершено.
Ознайомитися з положенням конкурсу можна тут: Завантажити
Завантажити додатки до положення: Завантажити
Читацький щоденник для учасників Книгоманії 2020: Завантажити
Плакат конкурсу можна завантажити тут: Завантажити.

Покажемо, що ми найкращі! Твори! Вигадуй! Пробуй!

Твоя Донецька обласна бібліотека для дітей!

С сайта КНИГОМАНІЯ 2020
Image

Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Творчі канікули»

Image

У 2019 році Національна бібліотека України для дітей провела Всеукраїнський літературний конкурс «Творчі канікули», який з успіхом пройшов у 23 областях країни. Майже три тисячі юних авторів спробували свої сили і близько 300 робіт було визнано кращими та надіслано на розгляд Головного журі. Переможці Конкурсу отримали чудові призи, а найкращі роботи були надруковані у збірці.

Учасники, чиї роботи за рішенням Головного журі ввійшли до збірки «Творчі канікули-2019»
Бородієнко Аліна, номінація "ЗНАЙОМТЕСЯ — ЦЕ МИ"
Барабаш Микола та Ребенчук В'ячеслав, номінація "ТАК, Я ЛЮБЛЮ УКРАЇНУ"
Тендiтна Поліна, номінація "ПРИРОДА — ДЖЕРЕЛО НАТХЕННЯ ТА КРАСИ"
Колеснiк Єлизавета, номінація "МОЯ МАЙБУТНЯ ПРОФЕСІЯ"

Please publish modules in offcanvas position.

Зворотній зв'язок

Зворотній зв'язок

Ваше повідомлення успішно відправлено