XX століття називали «століттям молодих». Так як же тоді назвати наш XXI? З молоддю справедливо пов'язують безпосереднє майбутнє нашої цивілізації, подальші перспективи. З іншого боку, молодь прийнято лаяти за те, що вона уособлює собою неповагу, зарозумілість, самовдоволене невігластво, що вона багато чого не розуміє і не приймає. Цей вік прийнято вважати «блюзнірським», навіженим, бурхливим і нещадним. Представники молодого покоління свій вік часто сприймають як перехідний: 1) як своєрідний «аванс» життя на майбутнє; 2) як право на помилки; 3) як вік дозволеного недомислу ( «проби пера»). Звідси, як наслідок заниження вимог до себе, нерозвинене почуття відповідальності за себе та свої вчинки, а тим більше - небажання приймати відповідальність за інших.

 

Ці чисто емоційні оцінки можна було б і не згадувати, якби в них не розкривалася одна примітна особливість молодості - суперечливість, амбівалентність, перехідний, «тимчасовий» характер, характер «очікування дорослості». Що ж стосується вивчення закономірностей, специфічних для молодості, то в цьому плані у психології дуже мало даних, незрівнянно менше, ніж інформації про розвиток, наприклад, в дитячих віках. Показово і те, що, на відміну від дитячої психології чи геронтопсихології, у психології молодості немає загальноприйнятого в науці «імені», а в громадській думці існує занадто розширене розуміння молодості (до 40 років), коли до нього відносять і «молодого вченого» за тридцять, і «молодого поета» за сорок, і навіть «молодого режисера» за п'ятдесят. Проте період від 18-20 до 30 років вивчається інтенсивніше, оскільки це продуктивний і насичений сенсом вік людини. Ряд авторів вважає, що молодість - одна з трьох фаз перехідного періоду між дитинством і дорослістю, який включає отроцтво, юність і молодість; молодість не слідує за юністю, а починається з неї, включаючи її в себе як етап. Так чим характеризується період молодості?

кордон молодості умовно розташовують на відрізку від 18-20 до 30 років. З цим періодом життя пов'язують становлення самостійності та відповідальності людини за вчинки, здатність приймати «сенсожиттєві» рішення, закріплення світоглядних орієнтацій, побудова сталого «образу світу», визначення перспектив та цілей життя і т.д .

 в молодості закінчується загальносоматичний розвиток, досягають свого оптимуму фізичне і статеве дозрівання;

в молодості людина починає осмислено будувати майбутнє, орієнтуючись на вікову перспективу, а не тільки на оволодіння цінностями та цілями найближчого вікового періоду, як це було на попередніх щаблях розвитку;

в емоційному плані для молодої людини самосприйняття - найважливіша умова самореалізації. В молодості людина здатна поставитися до себе реалістично і критично, прийняти мінуси розвитку.

особливе значення має вибудовування системи особистих моральних, культурних, духовних цінностей, поєднане з усвідомленням власної унікальності та неповторності.

в соціальному плані провідне місце займає пошук партнера і вступ в шлюб, з чим і пов'язані нові соціальні ролі (чоловік, сексуальний партнер, батько).

?в емоційному плані головне місце займає любов.

Психологія у кожного своя та особливість її в тому, що вона має справу з самим живим у людині. Саме тому пропонуємо добірку книг, які допоможуть пізнати себе й оточуючих, розкрити свій потенціал і набути впевненості. Запрошуємо відвідати відділ естетичного виховання та соціокультурної діяльності і взяти книгу в якій ви обов'язково знайдете відповіді на ваші запитання.

Please publish modules in offcanvas position.

Зворотній зв'язок

Зворотній зв'язок

Ваше повідомлення успішно відправлено